Кулеба проінформує країни ОБСЄ про загрози від Росії та порушення прав в ОРДЛО

Укрінформ

Про це він повідомив під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“Наступного тижня відбудеться міністерське засідання ОБСЄ, ще один важливий безпековий захід. 2-3 грудня українська делегація візьме участь у засіданні ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Стокгольмі. 57 держав учасниць цієї організації підіб’ють підсумки діяльності у 2021 році, обговорять подальшу взаємодію”, - поінформував Кулеба.

Українська сторона використає це засідання для донесення правдивої інформації про безпекові загрози, які несе російська агресія, а також про масові порушення прав людини та основних свобод на тимчасово окупованих Росією територіях України.

У Стокгольмі глава української дипломатії проведе окремий захід з іншими міністрами щодо ситуації в Криму та майбутніх кроків у рамках Кримської платформи під назвою “Кримська платформа. Рух уперед”.

Читайте також: Кулеба каже, що альтернатив для «Норманді» наразі немає

Крім того, Кулеба візьме участь у ще одному паралельному заході щодо України, присвяченому свободі пересування цивільного населення через лінію дотику на сході України, а також проведе низку двосторонніх зустрічей.

Як повідомляв Укрінформ, за даними місії України при ОБСЄ, за період з 9 жовтня по 11 листопада РФ перекинула на тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) 40 вагонів-цистерн з пальним та 8 вагонів з боєприпасами, а також завела 19 колон вантажівок із різними видами озброєння та боєприпасів. Наразі біля кордонів України зосереджено близько 92 тис. російських військ.