ДБР допитає Єрмака у справі щодо операції із затримання «вагнерівців»

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це ДБР повідомляє у Телеграмі.

Зазначається, що виконувач обов‘язків директора ДБР Олексій Сухачов у програмі «Право на владу» розповів, що зараз ДБР розслідує два кримінальних провадження, пов’язаних з операцією по виманюванню бойовиків ПВК «Вагнер». Одне з них за фактом державної зради, інше за фактом розголошення державної таємниці.

За його словами, слідчі допитали 30 осіб, призначили низку експертиз. ДБР офіційно витребувало звіт парламентської ТСК та врахувало інформацію. Також слідчі очікують додаткову інформацію від інших правоохоронних органів.

Сухачов запевнив, що «слідство рухається активно і через нетривалий час вийдемо з результатами».

Відповідаючи на питання щодо допиту Єрмака, Сухачов відповів: «Протягом декількох днів будемо викликати пана Єрмака на допит. Чому не робимо це сьогодні? Тому що ми очікуємо певну інформацію від наших колег з правоохоронних органів».

Він зауважив, що це відбудеться найближчим часом, про що буде повідомлено додатково.

На питання чи планується допит Президента, в. о. директора ДБР зауважив, що рішення має ухвалювати слідчий.

«Якщо побачить необхідність, то викличе», - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера», у якій аналізує обставини та причини її зриву.

Зокрема в матеріалі ідеться про те, що керівник Офісу Президента Андрій Єрмак пропонував відтермінувати спецоперацію на тиждень у зв'язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.

За даними ЗМІ, журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, що підтверджують підготовку в Україні спецоперації «Авеню» із затримання найманців ПВК «Вагнер» і той факт, що її фінальний етап був перенесений за рішенням вищого воєнно-політичного керівництва держави. За словами Соколової, документи їй «підкинули на флешці біля робочого офісу кілька днів тому». Вона та її колеги вважають їх оригінальними, тому оприлюднили.

В Офісі Президента оприлюднення внутрішніх документів Головного управління розвідки Міноборони щодо операції із затримання «вагнерівців» засудили. Про це йдеться у коментарі радника керівника ОП Михайла Подоляка, переданому Укрінформу, щодо документів, які оприлюднила журналістка Яніна Соколова.

«На мій погляд, абсолютно некоректно, тим більше у воюючій державі, коли громадяни цієї держави «вивалюють» в публічну площину методи роботи власної розвідки, розкривають алгоритми, методики і навіть абсолютно непублічні цілі роботи розвідників. Це дуже серйозний і болючий удар по наших можливостях як держави - коли зробили відкритими конкретні факти про документування учасників війни проти України, яке проводилося з 2014 року. Наш противник знає тепер усі найважливіші нюанси того, як нашим розвідникам і спецслужбам вдавалося збирати докази винуватості росіян», - заявив Подоляк.

Фото: ОП