Резніков: Росія своїми діями влаштувала стрес-тест для України, ЄС та НАТО

UNN

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Росія своїми діями створила своєрідний стрес-тест для НАТО, України та країн ЄС. Про це він сказав в ефірі програми “Право на владу”, передає УНН.

Цитата

“Нас з вами тренують. І не тільки нас з вами. Відбувається зараз стрес-тест НАТО, відбувається стрес-тест ЄС. Почався з Литви, продовжився в Польщі. Вони взагалі хитають світ на гнучкість. І я взагалі погоджуюсь з колегами, що це взагалі запрошення до танцю президента (США Джозефа. — ред.) Байдена — „Давайте будемо з тобою домовлятися!“. Тому що ескалація заради деескалації. Це не означає, що ми маємо розслаблятись. Але паніки не має бути. Це випробування на національну стійкість нашої країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резніков заявив, що військова активність з боку РФ направлена на три різновиди дестабілізації

Який сенс росіянам розбомбити все що можна в Україні, щоб потім її захоплювати? Ну сенс? Якщо вони хочуть панувати в цій країни, то в них інша мета. Вони хочуть дестабілізувати ситуацію в країні, зміна політичного курсу України в Європу та до НАТО, через зміну влади, яка сьогодні є законно обраною. Президент, парламент, сформований уряд і інші місцеві органи влади. І вони хочуть змінити владу і посадити туди пропутінських, прокремлівських ділків і все. Їм не треба руйнувати атомні електростанції, їм не потрібно руйнувати аеропорти”, — сказав міністр.

Контекст

Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що Росія готується до нападу на країну наприкінці січня або початку лютого 2022 року.

Буданов припустив, що напад може включати авіаудари, артилерійські і бронетанкові атаки, за якими підуть повітряно-десантні атаки на сході країни, десантні атаки в Одесі і Маріуполі Донецької області і менше вторгнення через сусідню Білорусь.

При цьому він зазначив, що таким атакам передує серія психологічних операцій, які вже в даний час проводяться, щоб дестабілізувати Україну і підірвати її здатність захищатися, включаючи протести проти вакцинації від COVID-19 і міграційна криза на кордоні Польщі та Білорусі.

Україна зі свого боку на додаток до допомоги США вишукує додаткові системи протиповітряної, протиракетного і безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення, включаючи ракетні батареї “Патріот” і протиракетні, артилерійські та мінометні системи.

На початку листопада новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив The Washington Post, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ.

Наприкінці жовтня іноземні ЗМІ повідомили про стягування російських військових до кордону з Україною.

Прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія знову нарощує кількість військових у Криму, ОРДЛО та поблизу українських кордонів. Міністерство оборони початково назвало ці повідомлення елементами психологічного або пропагандистського тиску, кажуть в ОПУ.

Однак новина викликала занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі. Так, Пентагон заявив, що стежить за нарощуванням російських військ біля кордонів України.

Раніше Франція і Німеччина застерегли Росію від заподіяння шкоди територіальній цілісності України на фоні масштабної і незвичайної концентрації російських військ на кордонах країни.