Бурба тричі переносив операцію “вагнерівців”, — Арестович

Стопкор

Олексій Арестович заявив, що колишній керівник ГУР Василь Бурба тричі переносив спецоперацію із захоплення "вагнерівців". До того ж, він перейшов до активних дій, не повідомивши Володимира Зеленського.

Олексій Арестовичзаявв, що Василь Бурба тричі переносив операцю "вагнерівців" Фото: hromadske

"Василь Бурба 24 липня, за свідченням цих офіцерів, приїжджає у Службу безпеки і каже: у нас нічого не готово, переносимо операцію, її неможливо реалізувати 25 липня, як вона була спланована їм самим", — розказав позаштатний радник Офісу Президента Олексій Арестович в ефірі "1+1", посилаючись на інформацію, яку отримав від дотичних до операції "вагнерівців" людей.

Арестович заявив, що сам Бурба тричі переносив операцію. Причиною стало те, що не було підготовано необхідні документи — звинувачення чи підозра — які дали б змогу затримати громадян іншої держави.

Вдалося встановити вину лише 28 осіб зі 158, прокуратура почала підписувати підозри лише 29 липня. За словами Арестовича, якби "вагнерівців" затримали 25 липня, як і планували, їх би довелося із вибаченнями відпустити через кілька годин через відсутність підстав.

Арестович розказує, що після цього Бурба особисто переніс операцію ще на кілька днів, і вже потім відбулася закупка квитків на літак до Туреччини.

Третій переніс відбувся, коли "вагнерівці" вже жили у Мінську. Згодом їх перевезли за місто. Куди і чому, за словами Арестовича, знав лише Василь Бурба.

"Єдина людина, яка знала, куди він їх перевіз, — це був сам Василь Бурба. Ніхто більше не знав і через їх беруть білоруські спецслужби".

Також Арестович заявив, що за даними, які в нього є, Бурба перемістив бойовиків до Білорусі без відома Президента чи інших уповноважених осіб.

Нагадаємо, що 17 листопада міжнародна група OSINT-розслідувачів Bellingcat оприлюднила першу частину розслідування унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнера".

А 18 листопада українська журналістка Яніна Соколова опублікувала засекречені матеріали української розвідки у справі "вагнерівців". У них міститься інформація щодо підготовки операції "Авеню" із захоплення бойовиків "Вагнера".