МЗС України вперше прокоментувало протести та інтервенцію до Казахстану

Site.ua

Про це йдеться в заяві українського МЗС від 10 січня 2022 року.

В офіційному повідомленні МЗС наголошується, що Україна уважно слідкує за розвитком ситуації в Казахстані.

«Засуджуємо насильство, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги„, — зазначили в дипвідомстві.

Читайте також. Лукашенко на саміті ОДКБ: Узбекистан наступний

Міністерство зазначило на необхідності вжити максимальних заходів задля деескалації ситуації і уникнення подальшого насильства, а також гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення роботи об'єктів критичної інфраструктури та систем зв'язку.

Нагадаємо, впродовж протестів 4-10 січня в країні неодноразово вимикали інтернет.

«Взяли до уваги розгортання на території Казахстану іноземних військових сил з домінуванням російського контингенту на запрошення влади Казахстану. Іноземні війська мають поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їхнє перебування не повинне виходити за межі задекларованого обмеженого часового терміну„, — підкреслили у відомстві.

МЗС України запевнило, що продовжуватиме захищати інтереси українців в Казахстані, зокрема надавати їм сприяння у поверненні на Батьківщину.

«Тримаємо на особливому контролі ситуацію із нашими громадянами в Алмати„, — додали дипломати.

Нагадаємо, інтервенти ОДКБ почали перекидати війська в Казахстан після заклику Касима-Жомарта Токаєва допомогти проти міжнародних терористів 5 січня 2022 року. Станом на 10 січня повідомляється про близько 8 тис. затриманих. Кількість загиблих не називають. Інформацію про 164 жертви придушення протестів МОЗ Казахстану видалило за деякий час після оприлюднення.