Гарантії безпеки: Боррель запропонував ЄС підготувати власний «ультиматум» - NYT

Слово і Діло

Євросоюз планує бути учасником переговорів між США та Росією щодо безпеки в Європі. При цьому, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні «гарантії безпеки».
Про це повідомляє американське видання The New York Times, з посиланням на лист Борреля.
Згідно з інформацією видання, відповідного листа Боррель нещодавно надіслав міністрам закордонних справ ЄС, наполягаючи на тому, що головною метою має бути забезпечення участі Євросоюзу в переговорному процесі з Росією.

У цьому листі Боррель також зазначив, що виступає за окремі європейські пропозиції щодо безпеки та ініціював пряму розмову з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.
Зазначається, що пропозицію Борреля підтримали не всі міністри закордонних справ, навіть попри те, що голова європейської дипломатії пообіцяв «повну узгодженість і координацію з НАТО» при формулюванні європейських пропозицій щодо «контролю над звичайними озброєннями та заходів зміцнення довіри та безпеки».
Нагадаємо, що у Держдепі США розповіли подробиці переговорів у Женеві між Сполученими Штатами та Росією, які відбулися 10 січня.
Також, у Києві почалася зустріч нормандських радників України, Німеччини та Франції.
Напередодні у Німеччині заявили про готовність до переговорів з Росією у будь-якому форматі.
Раніше ми повідомляли, що Блінкен і Боррель обговорили ситуацію навколо України перед переговорами з РФ.
Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.