Україна засуджує насильство в Казахстані і закликає сторони вжити заходів для деескалації ситуації

АрміяINFORM

Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком ситуації в Республіці Казахстан.

«Засуджуємо насильство, яке спалахнуло у низці казахстанських міст та призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги», - йдеться на Урядовому порталі.

У відомстві уточнюється, що зараз сторонам «надзвичайно важливо вжити максимальних заходів задля деескалації ситуації і уникнення подальшого насильства».

Також українські дипломати закликають дотримуватися прав людини, забезпечити відновлення роботи об'єктів критичної інфраструктури та систем зв'язку.

Крім того, у відомстві заявляють, що взяли до уваги розгортання на території Казахстану іноземних військових сил із домінуванням російського контингенту на запрошення влади Казахстану.

Дипломати зазначають, що іноземні війська мають поважати незалежність, суверенітет та національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їхнє перебування не повинно виходити за межі задекларованого обмеженого часового терміну.

«МЗС України продовжуватиме захищати інтереси українців у Казахстані, зокрема сприяти їм у поверненні на батьківщину. Тримаємо на особливому контролі ситуацію із нашими громадянами в Алмати», - наголошують у дипвідомстві.

Там нагадують про рекомендації громадянам України, які перебувають у Казахстані, залишатися у місцях тимчасового проживання й тримати зв'язок з українським посольством, яке інформуватиме про можливі шляхи виїзду з країни.