Не Майдан: Посольство Казахстану в Україні відреагувало на дезінформацію щодо причетності українців до протестів

АСПІ

Українці не причетні до протестів у Казахстані. Між подіями у Казахстані і українською Революцією гідності не можна ставити знак рівності.

Народ Казахстану має право на самовизначення. Про це 11 січня йдеться в інформаційному повідомленні посольства Республіки Казахстан в Україні.

Дипломати наголосили, що необхідно будувати більш чіткі механізми зворотного зв'язку влади з населенням. Існують різні порівняння подій у Казахстані і з українським Майданом, але російські наративи у цьому разі не відповідають реальності. Посольство оцінило протестні акції та закликало не наводити паралелі: "Те, що сталося у Казахстані, має абсолютно іншу природу".

Наразі опрацьовується питання повернення близько 116 українських громадян. Вони перебувають у Алмати, де спалахнули найбільші протесті. Сутички у певних районах міста тривають й надалі.

ASPI news повідомляло, президент РФ Володимир Путін звинуватив українців в організації протестів у Казахстані. Очільник Кремлянаправив російські війська для придушення протестів.