«Росія — серійний ґвалтівник». Депутат Європарламенту різко відповів Лаврову на висловлювання щодо НАТО

НВ

Про це він написав у Twitter у відповідь на висловлювання глави МЗС Росії Сергія Лаврова щодо НАТО.

«Раз і назавжди, зрозумілою вам мовою. Ми не осиротіли без вас, тому що ви не були нашим батьком. Швидше серійним ґвалтівником. Саме тому за вами не сумують. А якщо спробуєш ще раз, отримаєш по яйцях», — написав він.

Держсекретар Ентоні Блінкен раніше говорив, що США готові обговорювати з Росією обмеження на розгортання ракет та масштаби військових навчань у Європі, але не кількість військ.

17 грудня Росія висунула США та НАТО умови щодо гарантій безпеки, однією з яких є невступ України до Альянсу.

Генсек Альянсу Йєнс Столтенберг, коментуючи вимог, підкреслив, що «будь-який діалог з Москвою повинен враховувати стурбованість НАТО діями Росії, ґрунтуватися на ключових принципах безпеки Європи та проходити в консультаціях з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна».

Прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі сказала, що США не підуть на компроміс і не вестимуть переговори без європейських союзників.

На тлі стягування військ РФ до українського кордону російський президент Володимир Путін відмовився давати гарантії ненападу на Україну та заявив, що дії Кремля залежатимуть від «гарантій безпеки».

Переговори США та Росії щодо «гарантій безпеки» заплановані по трьох дипломатичних каналах: прямі переговори представників країн 10 січня, засідання Ради НАТО — Росія 12 січня та зустріч у форматі Росія — ОБСЄ пізніше у січні.