Учасники Нормандського формату обговорять подробиці нового саміту лідерів «четвірки»

UA.NEWS

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак обговорив із радником канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Йєнсом Плетнером та дипломатичним радником президента Франції Еммануелем Бонном, які відвідали Київ, ситуацію з безпекою на Донбасі та подальше врегулювання конфлікту.

«Україна, Франція та Німеччина докладають активних зусиль для відновлення результативної роботи в Нормандському форматі на різних рівнях. Очікуємо, що російська сторона підтримає ці зусилля, а також сприятиме досягненню прогресу у виконанні рішень Паризького саміту Нормандської четвірки. Проведення чергового саміту в Нормандському форматі дало б серйозний поштовх до процесу мирного врегулювання», – заявив Єрмак, повідомляє прес-служба президента України.

Сторони домовилися продовжити підтримувати контакти всередині Нормандського формату на рівні радників з метою узгодження модальностей організації наступного саміту лідерів країн – учасниць Нормандського формату.

Єрмак наголосив на необхідності забезпечення дотримання режиму повного припинення вогню на Донбасі, здійснення подальших етапів взаємного звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ, а також виконання інших рішень Паризького саміту лідерів «Нормандської четвірки».

Також Україна передала німецькому та французькому радникам лідерів країн-учасниць Нормандського формату докладну інформацію щодо імплементації сторонами Мінських домовленостей та рішень останнього саміту 2019 року.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з радниками привітав зусилля, які партнери України в Нормандському форматі продовжують докладати для практичного виконання домовленостей лідерів, досягнутих під час Паризького саміту Нормандської четвірки у грудні 2019 року.

«Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, і ми готові до необхідних рішень під час нового саміту лідерів чотирьох країн», – наголосив він.

Співрозмовники обмінялися думками щодо поточної ситуації та продовжили обговорення подальших кроків із метою мирного врегулювання російсько-українського конфлікту, а також деескалації ситуації на кордонах України.