Росія перекидає до кордону з Україною гелікоптери — NYT

Громадське радіо

Росія перекидає до кордон з Україною бойові та транспортні гелікоптери.
Про це передає The New York Times.
Американська влада очікувала, що наприкінці грудня — на початку січня до кордону з Україною почнуть стягувати додаткові російські війська, чисельність яких досягне 175 тисяч людей. Проте, за даними розвідувальних органів, цього не відбувається, і зараз біля кордону зосереджено близько 100 тисяч військових. Однак американці побоюються, що розміщена там авіація та гелікоптери можуть стати «вирішальною перевагою» Росії у випадку вторгнення в Україну.
Водночас адміністрація президента Джо Байдена вважає, що планам Росії щодо вторгнення поки що заважає погода через досить мʼяку зиму в Україні. Вона не дозволяє замерзнути ґрунту, що спростило б рух російської військової техніки. Один із чиновників адміністрації президента США повідомив виданню, що Байден навіть залучив до оцінки ситуації метеорологів для більш ретельного вивчення ймовірної погоди в Україні найближчими тижнями.
Нагадаємо, що російська делегація вдень 9 січня прибула до Швейцарії для участі в перемовинах із США щодо «гарантій безпеки», в яких міститься серед іншого вимога Кремля про те, щоби Україна не вступала до НАТО.

Напередодні перемовин із Росією посадовці в США висловили готовність внести зміни у майбутні рішення щодо стратегічних позицій США в Європі, але водночас пригрозили РФ наджорсткими санкціями у разі вторгнення в Україну.
Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що Вашингтон не розглядає можливості скорочення чисельності американських військ у Європі.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android

якщо у вас iOS