Росія перекидає військові гвинтокрили до кордону з Україною

NTA

Росія розпочала перекидання військових вертольотів до українських кордонів.

Про це повідомило видання The New York Times. На думку американських експертів, це може свідчити про те, що Москва продовжує підготовку до масштабного вторгнення.

Таку інформацію підтвердили й офіційні особи США. За їхніми словами, стягування російських військ сповільнилося, але біля українських кордонів ще залишаються близько 100 000 військових.

Видання зазначає, що стягування ударної авіації, бойових і транспортних гелікоптерів, а також штурмових винищувачів може стати вирішальною перевагою Росії, якщо керівництво країни вирішить вторгнутися до України.

У той же час високопоставлені представники Адміністрації президента США підкреслюють, що можливий наступ можуть відкласти до лютого, якщо вдарять сильні морози. Оскільки саме на замерзлій землі легше перекидати важку техніку.

Також за даними The New York Times, з 27-го грудня над Україною регулярно літають військово-повітряні сили США на літаках RC-135 Rivet Joint для радіоелектронного прослуховування. Ці літаки дозволяють прослуховувати повідомлення російських командирів.

Нагадаємо, що США та Росія завершили у Женеві перші переговори стосовно так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Перемовини, за підсумками яких суттєво зблизити позиції сторін не вдалося, тривали майже вісім годин.