У конгресі США пропонують збільшити військову і дипломатичну допомогу Україні

АСПІ

На розгляд Палати представників Конгресу представлено законопроєкт про допомогу Україні. Документ було оприлюднено в понеділок, 10 січня.

Низка американських конгресменів пропонує схвалити виділення Держдепартаментом 450 мільйонів доларів як військову допомогу Україні. Передбачається надання "критичних можливостей, включаючи ракети "земля-повітря", системи ППО, протикорабельні та протитанкові ракети". Окрім того, у документі йдеться про надання Штатами дипломатичної підтримки Україні. Також зазначено на важливості розміщення додаткових спостерігачів ОБСЄ для моніторингу російсько-українського кордону.

Якщо законопроєкт буде схвалено, влада Сполучених Штатів Америки буде зобов’язана посилити санкції щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Також документ передбачає не підтримувати пропозиції Росії щодо стратегічної стабільності, зокрема в питанні розміщення ракет у Європі.

Як інформувало раніше ASPI news, посол України в США Оксана Маркарова зазначала, що цього року Україна, окрім запланованих 300 мільйонів доларів, може отримати від Штатів додаткову підтримку. Також нагадаємо, сенатори США запропонували виділити додаткові кошти на військову допомогу Україні.