Борель запропонував союзникам вимагати від РФ власні "гарантії безпеки" для Європи

АСПІ

Європейський Союз хоче бути учасником переговорів між США та Росією з питань безпеки у Європі. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель запропонував міністрам закордонних справ ЄС розробити власні гарантії безпеки.

Європа має ініціювати забезпечення власної безпеки від агресії РФ. Про це йдеться у листі Жозепа Борреля, який опинився у розпорядженні американського видання The New York і оприлюднений у вівторок, 11 січня.

Згідно з інформацією видання, цей лист Боррель нещодавно надіслав міністрам закордонних справ ЄС, наполягаючи на тому, що головною метою має бути забезпечення участі Євросоюзу у переговорному процесі з Росією. У листі Боррель також зазначив, що виступає за окремі європейські пропозиції щодо безпеки та ініціював пряму розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Проте, пропозицію Борреля підтримали не всі міністри закордонних справ, навіть попри те, що глава європейської дипломатії пообіцяв "повну узгодженість та координацію з НАТО" при формулюванні європейських пропозицій щодо "контролю над звичайними озброєннями та заходами зміцнення довіри та безпеки".

Раніше у Білому домі розповіли, які теми обговорювали Байден та Путін під час відеоконференції. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Дмитра Пєскова, у Кремлі прориву в розмові з Байденом не очікували. Пєсков запропонував вірити, що президенти змогли донести свої позиції та пропозиції.