У МЗС України відреагували на переговори між РФ та США щодо «гарантій безпеки»

UA.NEWS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував учорашні переговори в Женеві щодо гарантій безпеки між Росією та США. Глава відомства вважає, що відмова від розширення Альянсу на схід стала б стратегічною поразкою.

Росії дали зрозуміти, що вона не має права голосу щодо членства України в НАТО, зазначив Дмитро Кулеба в коментарі «РБК-Україна».

Докладні висновки ще рано робити, оскільки ще очікуються переговори в рамках засідань Ради Росія-НАТО та Постійної ради ОБСЄ, додав він.

«В той же час, загальна картина вже вимальовується. Російська Федерація ініціювала переговори про так звані «гарантії безпеки», щоб максимально підвищити ставки, висуваючи заздалегідь неприйнятні вимоги», — зазначив Кулеба.

Цинізм ситуації в тому, що Росія хоче гарантії безпеки в той час, коли її армія «ляскає зброєю» біля українського кордону, тримає в заручниках окупований Крим і воює на Донбасі. Крім того, російські спецслужби підривають безпеку на кордону Білорусі з Польщею та Литвою, а постачання газу перетворєються на інструмент зовнішньої політики, вважає дипломат.

«Росія не має права голосу за питанням членства України в НАТО. Це «червона» лінія, яку не перетне ні Україна, ні наші партнери. Колективний Захід не піде на надання Росії «юридичних гарантій» про нерозширення Альянсу на схід, оскільки це стало б його стратегічною поразкою», — додав Кулеба.

Росії в Женеві надіслали сигнал про те, що не буде жодних домовленостей щодо України без України.

«Україна займає принципову позицію: скільки би разів не ходили по кругу російські дипломати, лінія старту для обговорення гарантій безпеки на євроатлантичному просторі має починатися з деескалації Росією ситуації безпеки поблизу українського кордону та виходу Росії з Донбасу та Криму. Радий бачити, що наша наполеглива робота дає результат: серед партнерів зростає розуміння, що безпека євроатлантичного простору неможлива, поки Україна в небезпеці», — сказав міністр.

Вчора американська та російська делегації завершили у Женеві перший раунд переговорів щодо так званих «гарантій безпеки», які запропонувала Москва. Переговори тривали близько восьмої години.

Раніше заступник Міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що під час переговорів у Женеві Сполучені Штати торкнулися теми нарощування російських військ на кордоні з Україною. За його словами, Росія не має наміру нападати на Україну.

Прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерсон відреагувала на запропоновані Росією так звані «гарантії безпеки» в Європі. Швеція сама вирішує свою політику і політику безпеки, а також з ким співпрацювати.