Дії Росії вказують на наміри захопити Україну, - постпред США в ООН

АСПІ

Сполучені Штати продовжать готувати відповідь на випадок повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Наразі усі кроки, які вживаються Кремлем, вказують агресивні наміри.

США готуватимуть відповідь на можливе вторгнення РФ в Україну. Про це заявила постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

За словами дипломата, вона хотіла б вірити словам заступника глави МЗС РФ Сергія Рябкова, що Москва не плекає намірів захопити Україну. "Але все, що ми бачили досі, вказує на те, що вони роблять кроки у цьому напрямі", - заявила Томас-Грінфілд. Вона зазначила, що коли Росія вирішила не просуватися далі у своїх агресивних планах, то це є добрим знаком, оскільки вибір російською стороною шляху конфліктну призведе до величезних економічних витрат, активізації присутності НАТО в союзних країнах на сході Альянсу, а також збільшення оборонної допомоги Україні. "Наступні дні США продовжуватимуть докладати всіх зусиль для деескалації, діалогу та дипломатичного врегулювання цієї ситуації", наголосила Томас-Грінфілд, додавши, що й Росія зі свого боку має вжити заходів щодо деескалації.

Нагадаємо, Сполучені Штати не спостерігають зменшення присутності російських військ біля українських кордонів. ASPI news повідомляло, що за словами заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Рябкова, Москва не збирається нападати на Україну, а проводить маневри у межах власної національної території. Нагадаємо, у швейцарській Женеві увечері 9 січня відбувся перший раунд російсько-американських переговорів щодо "гарантій безпеки". Коментуючи хід зустрічі заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков опустився до відвертого ультимативного хамства. Зокрема, він заявив, що "НАТО треба збирати манатки та вирушати на рубежі 1997 року". Тобто російський дипломат підкреслив, що Захід повинен на односторонній основі відмовитися від розширення Альянсу та ліквідувати вже створену військову інфраструктуру в Східній Європі. Також нагадаємо, що до початку переговорів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що компроміси з Російською Федерацією з низки питань безпеки можливі. Утім, лише за одну зустріч їх досягти неможливо.