Дев’ять людей на шість ліжок: Політв’язень Азіз Ахтемов розповів про нелюдські умови в СІЗО

depo.ua

Аділе Ахтемова, дружина політв'язня, опублікувала його лист із СІЗО. Чоловік описав умови утримання та поділився враженнями від ознайомлення з томами "справи".

Про це повідомляє Depo.Крим з посиланням на допис жінки у Facebook.

"У камері знаходиться 9 людей на 6 ліжок. Місць дуже мало, коли всі прокидаються, то до столу, щоб поїсти, неможливо підійти. Їдять ув'язнені всі окремо, по черзі", - пише Азіз Ахтемов.

За словами політв'язня, через постійно працюючий телевізор і російську пропаганду з новин неможливо зосередитися. Він намагається стежити за здоров'ям, але у камері постійна вогкість і відчинено вікно, через що у всіх постійний кашель. "Речі висихають по 2-3 дні. Вікно завжди відкрите, бо всі курять, а дим повинен кудись виходити. А так, непогано, бо іншого виходу немає, – написав Ахтемов.

В'язень Кремля також розповів, що ознайомився із томами своєї "справи" та ділиться враженнями від змісту. "Чесно кажучи, фантазія, з якою написані томи, мене вразила, дуже багато дізнався про нове, чого ми ніколи не робили. Над сценарієм органи влади працюють чудово", - написав Ахтемов.

Він зазначив, що 22 грудня адвокати зверталися із проханням відпустити його під домашній арешт. Але "суддя" відповіла, що "ми можемо втекти, хоч би як це смішно не звучало".

Нагадаємо, Сімферополі та в Євпаторії 3 і 4 вересня затримали п'ятьох кримських татар - підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза і Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелляла за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному. А 6 вересня районний "суд" Сімферополя ухвалив незаконне рішення про їх арешт. Братів Ахтемових звинувачують у диверсії, скоєній групою осіб, незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин групою осіб та контрабанді вибухових пристроїв.