Конгресмени США запропонували оголосити Україну країною "НАТО-плюс"

META

Американські конгресмени-республіканці планують внести законопроєкт, який включає Україну в "НАТО-плюс". Також документ передбачає перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму.

Як законопроект вплине на Україну

Цей законопроєкт надасть Україні дипломатичну та військову допомогу. Саме цього потребує країна в умовах нарощування військової техніки на російсько-українському кордоні. Конгресмен Майк Роджерс заявив:

Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії.

Як документ вплине на Росію

Законопроєкт передбачає притягнення Володимира Путіна до відповідальності за терористичні дії та запровадження санкцій проти газопроводу Північний потік-2, щоб його не було введено в експлуатацію. Роджерс розповів:

Документ дає чітко зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США.

Документ відкидає пропозицію РФ про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму.

Згідно із законопроектом, Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода отримає $155 млн на боротьбу з російською дезінформацією.

Раніше ми повідомляли, що у США назвали головний сигнал до деескалації ситуації на кордоні України.