У Конгресі США Україну хочуть оголосити країною «НАТО-плюс»

Вголос

Про це повідомляє «Голос Америки».

«У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили», — заявив провідний республіканець в комітеті Палати представників з міжнародних справ Майкл Маккол, який є головним спонсором законопроекту.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

За його словами, Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній і Східній Європі.

Повідомляється, що законопроект забезпечить Україні військову і дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової потужності біля її кордонів.

Він також передбачає залучення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне введення санкцій проти газопроводу «Північний потік — 2», щоб він так і не був введений в експлуатацію.

«Законопроект також визначає Україну як країну »НАТО-плюс", щоб забезпечити прискорений розгляд питань про продаж деяких американських оборонних товарів і послуг.

Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування і вимагає, щоб США офіційно визначили, чи є Росія державою-спонсором тероризму.

Крім того, він передбачає виділення 155 мільйонів доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями в країнах колишнього СРСР на 2022 рік.

Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер і Еліс Стефаник.

«Цей законопроект суттєво збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка необхідна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО і мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні і суперечать інтересам національної безпеки США», — заявив конгресмен Роджерс.

За словами Стефаника, «Україна повинна бути вільна у виборі її майбутнього, в тому числі економічних відносин і відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна».

Як повідомляв «Вголос», Російська Федерація розпочала навчання зі стрільбами в прикордонних з Україною регіонах. У них задіяно близько 3 000 військових і важка техніка.

ІА "Вголос": НОВИНИ