"Загальна картина вже вимальовується": Кулеба прокоментував перший "раунд" переговорів між США та РФ

АСПІ

Російській Федерації дали чітко зрозуміти, що вона не має права голосу в питанні членства України в НАТО. У той же час відмова від розширення на схід стала б стратегічною поразкою Альянсу.

Докладні висновки щодо переговорів у Женеві між РФ та США ще рано робити, оскільки ще будуть зустрічі в рамках засідань Ради Росія-НАТО та Постійної ради ОБСЄ. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, прокоментувавши результати переговорів щодо "гарантій безпеки", інформує РБК-Україна.

Водночас, переконаний міністр, загальна картина вже вимальовується. "Російська Федерація ініціювала переговори про так звані "гарантії безпеки", щоб максимально підвищити ставки, висуваючи заздалегідь неприйнятні вимоги", - нагадав Кулеба, підкресливши, що цинізм ситуації полягає в тому, що Росія хоче гарантії безпеки в той час, коли "її армія "брязкає зброєю" біля українського кордону, тримає в заручниках Крим і воює на Донбасі". Крім того, російські спецслужби підривають безпеку на кордоні Білорусі з Польщею та Литвою, а поставки газу перетворюються на інструмент зовнішньої політики. "Росія не має права голосу з питання членства України в НАТО. Це "червона" лінія, яку не перетне ані Україна, ані наші партнери. Колективний Захід не піде на надання Росії "юридичних гарантій" про нерозширення Альянсу на схід, оскільки це стало б його стратегічною поразкою", - переконаний Кулеба. Він також зазначив, що Росії послали сигнал про те, що по Україні не буде ніяких домовленостей без України. Наразі наша країна займає принципову позицію, яка полягає у тому, що лінія старту для обговорення гарантій безпеки на євроатлантичному просторі повинна починатися з деескалації Росією безпекової ситуації поблизу українського кордону та виходу Росії з Донбасу і Криму. "Радий бачити, що наша наполеглива робота дає результат: серед партнерів зростає розуміння, що безпека євроатлантичного простору неможлива, поки Україна в небезпеці", - сказав міністр.

Нагадаємо, НАТО нібито має зробити крок назустріч вимогам Росії. З такою заявою виступив заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков. ASPI news інформувало, що на зустрічі Комісії Україна-НАТО українська сторона "озброїла" партнерів аргументами перед переговорами з Російською Федерацією.