Головнокомандувач ЗСУ: у разі вторгнення РФ військові захищатимуть Україну до останньої краплі крові

UNN

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україна пильно стежить за діями Росії і біля кордонів. У разі повномасштабного вторгнення, військові захищатимуть країну до останньої краплі крові. Про це він розповів в інтерв'ю Sky News, передає УНН.

Цитата

“У мене є Батьківщина, яку мені потрібно захищати, і у мене є Збройні сили, які мають бути готовими захищати нашу країну. Також можу додати, що ми взагалі ні на кого не збираємося нападати. Але ми захищатимемо нашу землю до останньої краплі крові”, — сказав Залужний.

Деталі

За його словами, українські Збройні сили вже давно перебувають у бойовій готовності, лише рівень небезпеки підвищується чи знижується.

На питання, чи зможу ЗСУ протистояти великомасштабному російському вторгненню Залужний відповів: “Ми відбиваємо наступ з 2014 року”.

Залужний також дав зрозуміти, що він знає, що Україні доведеться зіткнутися з будь-якими подальшими воєнними діями Росії без перспективи того, що сили НАТО вступлять у бій разом із ними.

“Я, як головнокомандувач, несу відповідальність за свою країну та свої Збройні сили зокрема. Я не маю жодних ілюзій і не чекаю дару від Бога. Я боровся та готував свої Збройні сили”, — сказав він.

Він заявив, що в Україні є низка іноземних навчальних місій, які пропонують допомогу, у тому числі одна за участю близько 100 британських військовослужбовців, яка навчила близько 20 000 українських військовослужбовців.

Доповнення

Раніше в НАТО заявили, що нарощування російської військової могутності поблизу України поступово продовжується.

Контекст

Українська влада та західні партнери останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов наприкінці минулого року повідомляв, що 122 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США та їхніх союзників, що НАТО не розширюватиметься далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.