У Конгресі США можуть надати Україні статус країни НАТО-плюс

АСПІ

Група республіканських конгресменів має намір внести законопроект, який оголошує Україну країною "НАТО-плюс" та ініціює перевірку доцільності оголошення Росії державою-спонсором тероризму. Автори законопроекту наголошують, що це дозволить суттєво збільшити фінансування військової допомоги Україні.

Конгресмени запропонували оголосити Україну країною "НАТО-плюс". Про це повідомляє "Голос Америки" у вівторок, 11 січня.

"У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили. Європі. Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не зазнає відновлення сфери впливу Росії та не допустить відмови від України та інших наших союзників та партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі", – заявив провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол, який є головним автором законопроекту.

Законопроект забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової могутності біля її кордонів. Він також передбачає притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію через негайне запровадження санкцій проти газопроводу "Північний потік – 2", щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Законопроект також визначає Україну як країну "НАТО-плюс", щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг. Документ відкидає пропозицію Росії про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності наземного базування та вимагає, щоб США офіційно визначили, чи Росія є державою-спонсором тероризму. Крім того, він передбачає виділення 155 мільйонів доларів Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода на боротьбу з російською дезінформацією та інформаційними операціями у країнах колишнього СРСР на 2022 рік. Співавторами законопроекту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

Раніше у Білому домі розповіли, які теми обговорювали Байден та Путін під час відеоконференції. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Дмитра Пєскова, у Кремлі прориву в розмові з Байденом не очікували. Пєсков запропонував вірити, що президенти змогли донести свої позиції та пропозиції.