Російська агресія та членство в НАТО: Зеленський провів телефонну розмову з Трюдо

META

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Сторони обговорили російську агресію, компенсації сім'ям жертв авіакатастрофи в Ірані та членство України в НАТО.

Зеленський запропонував оновити Спільну декларацію про особливе партнерство між Україною та Канадою. Президент сказав:

З огляду на безпрецедентний характер наших двосторонніх відносин, а також нові зовнішні виклики та пріоритети, пропоную доручити нашим міністрам закордонних справ оновити Спільну декларацію

Також Зеленський проінформував прем'єр-міністра Канади про ситуацію на Донбасі та кордоні України. Президент повідомив про кроки, які здійснюються з метою досягнення миру в рамках наявних переговорних форматів.

Крім цього, Зеленський відзначив роль друзів і партнерів України у питанні врегулювання ситуації та недопущення посилення російської агресії. Він наголосив, що жодні рішення щодо України не повинні прийматися без нашої країни.

Зеленський додав:

Позиція західних країн у діалозі з РФ має залишатися твердою та рішучою. Необхідно бути готовим до невідкладного введення превентивного пакету санкцій проти РФ з метою протидії агресивним намірам Кремля

Під час розмови Зеленський згадав, що Україна дотримується євроатлантичного курсу та сподівається, що Канада продовжуватиме надавати підтримку Україні на шляху до набуття членства в Альянсі.

Зеленський та Трюдо також погодилися з необхідністю домогтися належної компенсації для сімей жертв аварії літака рейсу МАУ PS752, який два роки тому був збитий над Тегераном.

Раніше ми повідомили, що у Канаді не виключають відправку зброї в Україну.