Посол України у ФРН заявив, як змусити Путіна сісти за стіл переговорів

Діло

Канцлер Німеччини Олаф Шольц має стати лідером у вирішенні конфлікту між РФ та Україною.

Таку заяву зробив посол України у ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю агентству Reuters, повідомляє ZN.ua.

“Сьогодні нам потрібне особисте лідерство канцлера Олафа Шольца, щоб змусити президента Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів. Це стане лакмусовим папірцем для нової зовнішньої політики”, – заявив Мельник.

Дипломат вважає, що переговори з РФ “недостатньо суворі” тому й не дали результатів. Мельник заявив, що “пасивна позиція Заходу” може мати “фатальні наслідки” для України.

При цьому Мельник також розкритикував російський газопровід “Північний потік-2”.

Помилки не можна повторювати. Новий уряд має діяти превентивно і вже сьогодні ухвалити політичне рішення, щоб усунути “Північний потік-2″ з дна Балтійського моря”, – зазначив дипломат.

Нова коаліція в Німеччині не повинна “випустити історичну можливість посилити безпеку на європейському континенті”, і у Берліна у питанні інтеграції України в НАТО ключова роль.

Раніше Мельник заявив, що єдиним правильним рішенням у ситуації загрози воєнного вторгнення Росії в Україну є негайне надання Україні членства в НАТО та перспектива вступу до ЄС.

Посол України в Німеччині також сказав, що якби Україні надали до 2014 року членство в НАТО, то це могло б повністю виключити анексію частини її територій Російською Федерацією.