Європейський союз не відсторонився від вирішення конфлікту в Україні, – Макрон

АСПІ

Президент Франції Емманюель Макрон переконаний, що Євросоюз з першого дня бере участь у врегулюванні українського конфлікту через мінські угоди та "нормандський формат". Він вважає правильним повернення США до обговорення цієї та інших тем безпеки, і ЄС має це вітати.

"Нормандський формат" залишається форумом вимогливих та злободенних дискусій для розв'язання української кризи. Про це президент Франції Еммануель Макрон заявив напередодні на прес-конференції в Парижі після зустрічі з головою Євроради Шарлем Мішелем.

"Нагадаю, що до "нормандського формату" входять Україна, Росія, Німеччина та Франція. Тобто дві європейські держави, які діють як гаранти цього процесу від імені своїх колег, при дуже регулярних звітах перед ними під час ради", - заявив Макрон.

Французький президент вважає, що "Нормандський формат" залишається форумом вимогливих та злободенних дискусій для вирішення української кризи". Водночас він вважає правильним повернення США до обговорення цієї та інших тем безпеки, і ЄС має це вітати.

"Прохідні дискусії між Сполученими Штатами та Росією стосуються українського питання, але не тільки, а також питань колективної безпеки між цими двома державами. І це дуже добре", - сказав Макрон.
Він не бачить причин для сумнівів щодо цього діалогу. Європа бере участь у вирішенні української кризи через "нормандський формат" і продовжить це робити, представлена ​​Німеччиною та Францією; дуже добре, що Росія та США ведуть переговори; Москва і Вашингтон торкаються тем, що стосуються їх обох, але коли йдеться про безпеку Європи, то їй також слід це обговорювати.

"Тобто наша позиція в тому, що за темою європейської колективної безпеки, контролю озброєнь у Європі та пов'язаних з Європою питань європейського сусідства, європейських кордонів, озброєнь, ракет, які можуть досягти європейської території, коли ці сюжети виявляються предметом дискусій, визначення позицій , очевидно, що з цього моменту Європі, її інститутам та державам-членам слід сидіти за столом переговорів та самим ухвалювати рішення", - пояснив Макрон.

Нагадаємо, що заступник керівника МЗС РФ Сергій Рябков висловив сподівання, що НАТО усвідомлює небезпеку заведення в глухий кут діалогу щодо вимог Москви. Він заявив, що воєнно-політичний блок повинен зробити крок назустріч вимогам РФ. У разі невиконання певних пунктів представники Москви не називають, які саме кроки мають намір здійснювати проти інших держав. Також ASPI news повідомляло, що віцеспікер Ради Федерації Росії Костянтин Косачов впевнений, що на переговорах між Росією та США у Женеві був діалог, "а не два монологи".