У Конгресі США запропонували визнати Україну державою "НАТО-плюс"

Останній Бастіон
"У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили"

Група конгресменів від Республіканської партії (має меншість в обох палатах Конгресу США) запропонували оголосити Україну державою "НАТО-плюс", що, зокрема, має збільшити фінансування постачання їй летального озброєння. Про це повідомляє Голос Америки.

Як зазначається, статус держави "НАТО-плюс" має забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу Україні деяких американських оборонних товарів та послуг.

"Цей законопроект суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії", – пояснив співавтор законопроект Майк Роджерс.

Також законопроект відкидає вимогу Росії про заборону вступу інших країн НАТО та розміщення ракет середньої дальності в Європі. Він вимагає, щоб США офіційно визначили, чи є РФ державою-спонсором тероризму.

Крім того, законопроект передбачає притягнення до відповідальності президента РФ Володимира Путіна за агресію – негайне запровадження санкцій проти російсько-німецького газопроводу Північний потік-2, які не дозволять розпочати його експлуатацію.

Також у ньому пропонується виділити Радіо Свобода $155 млн на боротьбу із російськими фейками.

"У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили", – пояснив Майкл Маккол, провідний республіканець у комітеті Палати представників із міжнародних справ та головний спонсор законопроекту.