У Київраді хочуть перейменувати Росію на Московію

depo.ua

Депутати "Голосу" у Київраді пропонують ухвалити рішення і звернутися до центральної влади про перейменування Росії у Московію "для позначення держави-агресора Російської Федерації та її території".

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook Голос.Київ.

Автори проєкту пропонують відмовитися від використання у назві держави-агресора Російської Федерації історичної назви території сучасної України Русь (похідних від неї).

"Сьогодні ми маємо досить прикладів відверто недружньої та ворожої політики Російської Федерації відносно України… Одним із проявів такої "імперської політики" Російської Федерації щодо України є безпідставне використання у назві держави грецької транскрипції історичної географічної та державної назви Русь — Росія", — йдеться у дописі.

За словами депутатів, до 1721 року Росія називалася Московією чи Московським царством, зміна назви "зміна назви Московського царства кинула серйозний виклик ідентичності українського народу та сьогодні є ідеологічним виправданням для держави-агресора окупації частини території сучасної України".

Тепер за проєкт мають проголосувати депутати Київради та направити звернення до президента, Верховної Ради та Кабміну.