Євросоюз і США підтвердили готовність покарати Росію за агресію проти України

Укрінформ

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в інформації, що оприлюднена сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«ЄС і США продовжують нарощувати тісне співробітництво та координацію для протистояння спільним безпековим викликам. У рамках цих об’єднаних зусиль, генеральний секретар ЄСЗД Стефано Санінно та заступник державного секретаря США Венді Шерман зустрілися в середу у Брюсселі, щоб обговорити російське військове нарощування в Україні і навколо неї, та відповідні дипломатичні зусилля», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ця зустріч відбулася після контакту високого представника ЄС Жозепа Борреля та державного секретаря США Ентоні Блінкена, а також після засідання політичного та безпекового Комітету ЄС, під час якого у вівторок Венді Шерман проінформувала ЄС про результати переговорів між ЄС і США, що відбулися у Женеві на початку тижня.

«Генеральний секретар Санніно та заступник державного секретаря Шерман знову наголосили, що ЄС і США разом відстоюють спільні принципи та цінності. Вони підтвердили підтримку з боку ЄС і США суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України та наголосили на необхідності для Росії провести деескалацію та повністю імплементувати Мінські угоди», - інформує Європейська служба зовнішніх дій.

Як зазначається, сторони ще раз підкреслили, що будь-яка подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та високу ціну. Вони обговорили двосторонні та багатосторонні дипломатичні зусилля після того, як Росія представила свої пропозиції та бачення щодо європейської безпеки.

«ЄС і США залишаються у тісному контакті та продовжують взаємодію на різних рівнях в рамках триваючого партнерства та спільних зобов’язань у сфері трансатлантичної безпеки та співробітництва», - наголошується в інформації.

Як повідомлялося, протягом поточного тижня відбуваються численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією і США відбувся в понеділок у Женеві. У Брюсселі в цей же день відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участі віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, напередодні засідання Ради НАТО-Росія, що відбувається сьогодні в штаб-квартирі Альянсу.

12 січня у Брюсселі відбувається ключова зустріч Ради Росія-НАТО.

Ввечері 12 січня ситуацію з безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорять міністри оборони країн Євросоюзу, завтра ця дискусія продовжиться за участю міністрів закордонних справ ЄС.

На цьому тижні також відбудеться обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках ОБСЄ.