РФ перекидає до кордонів України і анексованого Криму війська з Сибіру та Далекого Сходу - CIT

ТСН

Російські військові перекидають живу силу та техніки з Сибіру та Далекого Сходу до анексованого Криму Криму, а також до регірнів, що межують з Україною.

Про це 12 січня повідомила розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT) у Telegram-каналі.

Аналітики зазначають, що виявили в соцмережах "безліч відео, де військова техніка відображена на автошляхах, у процесі навантаження на залізничні платформи та на ешелонах, що рухаються на захід. Розслідувачі встановили, що більшість записів у Мережі зроблено у Східному Сибіру та на Далекому Сході - Бурятії та Приморському краї.

Зазначається, що протягом кількох останніх днів кільіксть відео з перекиданням військової техніки на захід РФ осії зросло. Йдеться про військові вантажівки, автозаправники, танки, бойові машини піхоти, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган". Ймовірно, військові також перевозять зенітний ракетний комплекс "Тор" або зенітну самохідну установку "Шилка".

У CIT зазначають, що в пасажирських та товарних вагонах є особовий склад військовослужбовців. Втім, встановити кількість військових поки не вдалося

У розслідуванні наголошують, що військова техніка вирушала з Улан-Уде, Борзі, Білогірська та Уссурійська. Фахівці припускають: вона належить зʼєднанням чотирьох армій Східного військового округу Росії.