Адвокати Порошенка вимагають призначити засідання суду на 17 січня

АСПІ

Адвокати п'ятого президента України Петра Порошенка вимагають призначити засідання Печерського райсуду Києва щодо обрання йому запобіжного заходу на 17 січня. Очікується, що тоді він повернеться з закордонної поїздки у Жуляни та зможе взяти участь в судовому засіданні у так званій "вугільній справі", в якій він проходить підозрюваним.

Адвокати Петра Порошенка Ігор Головань та Ілля Новіков вимагають призначити судове засідання на 17 січня, коли політик повернеться в Україну. Захисники наголосили, що наразі жодних законних підстав для затримання їхнього підзахисного немає, інформує пресслужба ЄС.

Адвокати зазначили, що Петро Порошенко прибуває в Україну 17-го січня о 9 ранку. Утім існує ухвала про затримання Петра Порошенка з метою його доставки до Печерського суду та застосування до нього запобіжного заходу. Захисники вимагають від Печерського суду призначити судове засідання на 17 січня 2022 року для того, щоб забезпечити можливість Петру Порошенку по прибуттю в Україну прибути до суду і взяти участь у судовому засіданні. Ігор Головань зазначив, що жодних підстав для примусової доставки Порошенка до суду або його затримання відповідно до закону не існує. Ілля Новіков у свою чергу нагадав, що після скасування депутатської недоторканості у народного депутата залишається гарантія захисту – це його безпосередня участь в судовому засіданні. "Це норма, яка захищає не депутата, вона захищає суспільство від того, щоб діюча влада не здійснювала політичних репресій щодо опозиції шляхом кримінального провадження", – наголосив Новіков.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва дозволив затримати Петра Порошенка, щоб доставити його до суду для обрання запобіжного заходу, у вигляді утримання під вартою або застави в мільярд гривень. ASPI news повідомляло, що колишній спецпредставник США у справах України Курт Волкер заявив, що дії теперішнього президента Володимира Зеленського проти Порошенка стимулюють Росію до вручання у політичний процес в Україні.