У Лаврова розповіли про пропозиції НАТО щодо відведення військ по лінії дотику Альянсу та Росії

UNN

Під час сьогоднішніх переговорів від НАТО сьогодні звучали пропозиції щодо відведення військ на певну глибину по всій лінії зіткнення Альянсу і РФ. Про це на брифінгу повідомив заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко, передає УНН.

Цитата

Зазначимо, що Росія на це заявила, що Альянс для початку повинен скасувати "політику відкритих дверей" і дати гарантії про нерозширення на схід.

"Нам говорять про те, що давайте відразу приступимо до якихось заходів з деескалації. Це і відведення навчань від кордонів зіткнення Росії-НАТО на якусь узгоджену глибину. Але для того, щоб притупити до цих заходів, треба хоча-б зафіксувати в незмінному вигляді цю лінію дотику.

Нагадаємо

Сьогодні в Брюсселі відбулося засідання Ради Росія-НАТО, на якому обговорювали ситуацію з безпекою в Європі, зокрема навколо України.

Контекст

17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. До вимог Москви відносяться: заборона вступу України в НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювали б без Європи. Боррель також заявив, що будь-яка дискусія щодо України в рамках діалогу з безпеки з Росією вимагає присутності Києва за столом переговорів.

Зі свого боку Київ заявив про своє бажання брати участь у консультаціях.

Зокрема, напередодні зустрічі делегацій з РФ і США глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що" гарантії безпеки " Путіна щодо сфери впливу є неправомірними.

10 січня в Женеві відбулися російсько-американські переговори щодо "гарантій безпеки", яких вимагає РФ.