"Не чіпайте Порошенка": політичний експерт розтлумачив українській владі заяву Держдепу США

АСПІ

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд звернулася до української влади і закликала її берегти єдність українців, оскільки Москва приготувала плани саботажу та внутрішньої дестабілізації щодо України. Вона закликала Банкову до національної єдності і дотримання європейських стандартів.

"Права рука" державного секретаря США Ентоні Блінкена Вікторія Нуланд не перший рік опікується Україною у демократичних адміністраціях. Й публічне викриття нею агресивних планів Росії — це ніщо інше як заклик до консолідації українського суспільства, який, серед іншого, означає "Не чіпайте Порошенка", — написав у Фейсбуці політичний експерт Євген Магда.

"Я не впевнений, що у Вашингтоні вважають Володимира Зеленського "своїм мерзотником", але там не працюють через анонімні телеграм-канали, віддаючи перевагу публічній дипломатії. У Вашингтоні добре розуміють, що атака української влади на лідера опозиції в умовах нарощування кількості російських військ біля українських кордонів може мати драматичні наслідки не лише для Зеленського, але і для України в цілому", — пише Магда. На його думку, до кінця поточного тижня ще декілька впливових західних медіа розпишуть "перспективи" арешту Порошенка та можливостей РФ використати це у власних цілях. Для "жирафів", як то кажуть", — зазначає експерт.

ASPI news інформувало, що Росія приготувала внутрішній саботаж, дестабілізацію та варіанти дій під чужим прапором. Про це повідомила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд. Також ми писали, що адвокати п'ятого президента України Петра Порошенка вимагають призначити засідання Печерського райсуду Києва щодо обрання йому запобіжного заходу на 17 січня. Наразі, зазначають захисники, жодних підстав для примусової доставки Порошенка до суду або його затримання відповідно до закону не існує.