Держдеп США пояснив перспективи членства України в НАТО

UA.NEWS

Україна і Грузія зберігають перспективи членства в НАТО, але потребують певного часу для досягнення стандартів Альянсу.

Про це заявила перша заступниця держсекретаря США Венді Шерман за результатами засідання Ради НАТО-Росія, передає Укрінформ.

«Ми (НАТО – ред.) відкриті для всіх, і, звісно, Україна – одна із тих країн, яка дуже хоче стати членом, і вони перебувають у процесі. Це потребує певного часу, й попереду ще багато роботи для того, щоби досягти високих стандартів НАТО», - зауважила Шерман, додавши, що те саме стосується і Грузії.

Раніше США та інші країни-члени Північноатлантичного альянсу заявляли, що вважають вимоги РФ про необхідність для НАТО повернутися до рубежів 1997 року неприйнятними. Крім того, у Вашингтоні й у Брюсселі заявляли, що не збираються згортати політику відкритих дверей Альянсу для інших країн.

Після завершення засідання Ради Росія — НАТО, глава альянсу Єнс Столтенберг також заявив, що блок відповів Росії відмовою йти на компроміс щодо розширення.

Перший раунд переговорів між США та Російською Федерацією щодо «гарантій безпеки» не можна вважати провалом, але «він може наступити», заявив посол США в РФ Джон Салліван.

Держсекретар США Ентоні Блінкен офіційно заявив, що якщо переговори з РФ щодо її агресивних дій проваляться, то Вашингтон та його партнери вдадуться до жорстких економічних заходів проти Москви.

Міністри оборони та глави МЗС країн-учасниць Європейського союзу цього тижня проведуть кілька зустрічей. Вони обговорять формування єдиної позиції ЄС з безпеки у Європі та діалогу з Росією.

Сьогодні в Брюсселі відбулося засідання ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема загрозу вторгнення РФ та «гарантії безпеки».