Порошенку обиратимуть запобіжний захід у день повернення в Україну

Zaxid.net

П'ятому президенту України, народному депутату від «Європейської солідарності» Петру Порошенку, якого підозрюють в державній зраді, планують обирати запобіжний захід у день його повернення в Україну – 17 січня. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань ввечері у середу, 12 січня.

У ДБР розповіли, що Порошенку досі не обрали запобіжного заходу, бо той ухилився від явки до суду. У Бюро нагадали, що ухиляння Порошенком від явки до суду може надати підстави слідчому судді ухвалити рішення про обрання найсуворішого запобіжного заходу.

«Ухилення п'ятим президентом України від виконання процесуальних обов’язків підозрюваного та від явки до суду може розцінюватись як один із ризиків, що надасть підстави слідчому судді для постановлення рішення про застосування найбільш суворого запобіжного заходу», – додали в ДБР.

Слідчий за погодженням з в.о. Генпрокурора звернувся до Печерського райсуду Києва з клопотанням про обрання Порошенкові запобіжного заходу. Розглянути клопотання про запобіжний захід, який передбачає утримання під вартою з альтернативою арешту в мільярд гривень, планують в день повернення нардепа, яке він анонсував на понеділок, 17 січня.