Термін “НАТО+” означає “союзник поза НАТО”, – Шелест (ВІДЕО)

UA|TV

Сам Північноатлантичний альянс не має поняття "НАТО+". Це термін, який зараз справді запропонували американські законодавці.

Про це в ефірі іномовлення України UA заявила Ганна Шелест, директорка програм безпеки Ради зовнішньої політики "Українська призма", головна редакторка Ukraine Analytica.

"Фактично з того, що ми зараз розуміємо, це інакше названий "союзник поза НАТО". Є таке поняття – "особливий союзник поза НАТО" у США. Це дуже тісні взаємини, які є з Ізраїлем, Японією, Бразилією, наприклад, ті країни, які можуть отримувати іншу технічну допомогу більш серйозного рівня, брати участь в окремих розробках досить таємного характеру. Вони можуть навіть отримувати гарантії захисту. Тобто кожна країна має свій договір, за яким різні технічні характеристики прописуються. Це не один чітко зафіксований статус", – сказала експерт.

Шелест нагадала, що Україна вже має закріплений статус партнера розширених можливостей НАТО.

"Фактично ми можемо мати найглибшу співпрацю без членства. Її мають лише 6 країн – Австралія, Йорданія, Фінляндія, Швеція, Грузія та Україна. Але Україна має і статус країни-аспіранта. Це неофіційний статус, але визнання того, що Україна йде до членів НАТО", – сказала Ганна Шелест.

https://www.youtube.com/watch?v=D4XlQf_srag

Нагадаємо, що у США група конгресменів від Республіканської партії має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною "НАТО+". На їхню думку, це дасть змогу суттєво збільшити фінансування військової допомоги летального характеру Україні та ініціює перевірку доцільності оголошення РФ державою-спонсором тероризму.

Читайте також: Росія не має права вето щодо членства України в НАТО, – Столтенберг