Білий дім виділив Україні $200 мільйонів військової допомоги

Бліц-інфо

Про це передає Укрінформ із посиланням на Politico.
«Наприкінці грудня адміністрація Джо Байдена без зайвого галасу санкціонувала виділення додаткових 200 мільйонів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки, - зазначає видання. - Пакет заходів безпеки дозволив постачання більшої частини військової техніки та озброєння, які США надавали раніше, включаючи стрілецьку зброю та боєприпаси, захищені радіостанції, медичне обладнання, запасні частини тощо».
Суму у 200 млн доларів затвердили в рамках повноважень президента Байдена: він має право доручити державному секретареві звернутися до міністра оборони з проханням доставити товари з запасів Пентагону в країну, що перебуває в небезпеці. Після цього Білий дім має повідомити Конгрес про те, «що непередбачена надзвичайна ситуація потребувала негайної військової допомоги».
«Ми надаємо оборонну допомогу Україні... І продовжуватимемо робити це протягом найближчих тижнів та місяців, використовуючи низки механізмів, зокрема ініціативу щодо сприяння безпеці України», - сказав виданню представник Держдепартаменту.
У Києві виданню сказали, що Сполучені Штати надішлють радарні системи та деяке морське обладнання, хоча неясно, коли буде здійснено перші постачання.
Нагадаємо: Байден не вперше вдається до такого кроку. Так у серпні, незадовго до зустрічі з президентом Володимиром Зеленським він зобов'язався надати Києву військову допомогу в розмірі 60 млн доларів. Частину цієї допомоги, включаючи стрілецьку зброю та боєприпаси, було доставлено в Україну минулого місяця.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram. Завжди цікаві новини!