Довіру до судів повертатимуть молодими обличчями — проект

Закон і Бізнес

Чим молодшими будуть судді, тим більше їм довірятимуть громадяни. Таку несподівану логіку заклав у свій законопроект нардеп від провладної фракції.

Свій проект «Про внесення змін до частини 1 статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вимог до кандидатів на посаду судді» (№6498) він пояснив «новими підходами у формуванні суддівського корпусу» та оновленням останнього.

Нардеп уважає: якщо знизити граничний вік юристів, які можуть призначатися суддями, до 25 років, це знизить завантаженість судів, допоможе подолати проблеми невиконання судових рішень та хронічного недофінансування судової влади тощо.

Звісно, якщо заповнити існуючі вакансії, то це частково зменшить перевантаження судів і навіть, можливо, покращить якість розгляду справ. Хоча не зрозуміло, як вік суддів здатен спонукати до виконання рішень, а тим більше на обсяг фінансування судів.

Крім того, перш ніж реєструвати свій проект, нардеп мав би зазирнути до Конституції. Адже вимоги до вікового цензу судді прописані у ст.127 Основного Закону, а не лише у профільному акті. Натомість жодних змін до Конституції автор омолодження Феміди не пропонує.