Міністри закордонних справ ЄС у Бресті говоритимуть про Україну та Стратегічний компас

Укрінформ

Як передає Укрінформ, огляд порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ оприлюднений на сайті Французького головування Ради ЄС.

«Міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять міжнародні питання на зустрічі під головуванням високого представника ЄС/віцепрезидента Європейської комісії Жозепа Борреля… Міністри обговорять ситуацію з безпеки у Східному сусідстві ЄС, зокрема в Україні та в Білорусі. У розвиток рішень останньої зустрічі Ради ЄС із закордонних справ, де країни-члени підтвердили зобов’язання щодо суверенітету та територіальної цілісності України, а також солідарність із громадянським суспільством Білорусі, міністри проведуть оцінку поточного середовища з безпеки», - йдеться у повідомленні.

Одним із головних питань зустрічі буде поглиблене обговорення Стратегічного компасу ЄС напередодні розгляду цього документа на рівні глав держав і урядів Євросоюзу у березні цього року. Документ окреслить поточні виклики у сфері європейської безпеки та напрямки розвитку оборонної та безпекової політики ЄС на наступні 10 років.

Читайте також: Для стабільності в Європі потрібен «вимогливий діалог» з Росією - глава МЗС Франції

Іншими важливими питаннями зустрічі є розгляд шляхів для встановлення більш збалансованих відносин між ЄС і Китаєм, посилення співробітництва між ЄС і Африканським Союзом.

Як відомо, неформальні зустрічі міністрів закордонних справ, так звані “Gymnich”, проводяться в ЄС з 1974 року. Вони надають можливість для неформального, відкритого та стратегічного обговорення найбільш важливих зовнішньополітичних питань і пріоритетів ЄС у цій сфері.