У Відні зібралася постійна рада ОБСЄ на фінальні переговори з безпеки: усі подробиці засідання

Новини.LIVE

У четвер, 13-го січня, у Відні зібралась постійнаа рада Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Це новий день переговорів з Росією, які вже пройшли у Женеві та Брюсселі.

Новини.LIVE стежить за подіями та розповідає все, що відомо про засідання.

Читайте також: США введуть жорсткі санкції проти Росії та "розсекретять" Путіна у разі нападу на Україну: заява

https://t.me/novynylive/11606

Засідання постійної ради ОБСЄ 13 січня

Засідання вже розпочалося. Під час нього відбудеться остаточне обговорення питань у широкому колі - в ОБСЄ входять 57 держав-членів. Зокрема, за столом переговорів вперше знаходитиметься і представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк.

Головувати в ОБСЄ відтепер буде Польща. Раніше у Варшаві зазначили, що пріоритетом обговорення хочуть зробити ситуацію на сході України.

Про що говоритимуть

Спектр тем буде таким самим, як і під час перемовин у Женеві з США та у Брюсселі з НАТО. Після останніх перемовин голова російської делегації заступник міністра Олександр Грушко заявив про "велику кількість розходжень із фундаментальних питань". Він не згадав Україну, але заявив, що “Київ має виконати мінські угоди”.

“Щоб сприяти деескалації країни НАТО мають припинити військове сприяння Україні, припинити постачання зброї та відкликати інструкторів, офіцерів та солдатів”, - сказав він.

Представники США та НАТО на попередніх зустрічах підкреслювали, що тільки Україна та члени Альянсу вирішуватимуть питання щодо вступу. Саме після переговорів у Відні США та РФ вирішать, чи варто продовжувати діалог далі.

Інші новини про переговори з РФ:

У Женеві відбулися переговорищодо гарантій безпеки між Росією і США. Всі подробиці - в матеріалі.

Після них, 12-го січня відбулися переговори Росія-НАТО в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі.