У Кремлі відреагували на провал переговорів із НАТО

UA.NEWS

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав серію переговорів із США та НАТО щодо гарантій безпеки невдалою. У Кремлі зафіксували розбіжності щодо принципових питань консультацій РФ, США та НАТО у Женеві та Брюсселі.

Про це повідомляє видання ТАСС.

«Переговори були ініційовані для того, щоб отримати конкретні відповіді на конкретно поставлені принципові питання. І з цих принципових питань зафіксовані розбіжності. Це погано, це можна тільки зарахувати в мінус двох раундів», — сказав він.

У Росії ніколи не було дефіциту політичної волі до продовження переговорів з США.

«У Росії ніколи не було дефіциту політичної волі до продовження переговорів. Навпаки, ми неодноразово наштовхувалися на небажання наших контрагентів ці переговори вести. Я не сумніваюся, що не буде дефіциту політичної волі продовжувати переговори і надалі, але при одному розумінні — з принципових питань не може бути процесу заради процесу, має бути конкретний результат, конкретна відповідь», — сказав Пєсков.

НАТО не може диктувати Росії, як і куди їй переміщати свої військові сили на своїй території, додав він.

Україна та Грузія зберігають перспективи членства в НАТО, але потребують певного часу для досягнення стандартів Альянсу.

Вимоги Російської Федерації щодо невступу України до Організації Північноатлантичного договору (НАТО) є нездійсненними, заявила заступник державного секретаря США Венді Шерман на прес-конференції в Брюсселі після засідання Ради НАТО-Росія.

США будуть раді розглянути та задовольнити заявки на вступ до НАТО з боку Фінляндії та Швеції, якщо вони надійдуть.