Зеленський на РНБО доручив розширити обмеження для олігархів на міжнародний рівень, – міністр юстиції Малюська

АСПІ

Президент України Володимир Зеленський на останньому засіданні РНБО поставив завдання відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними та іноземними партнерами у зв'язку із набуттям чинності законом "про олігархів". Це необхідно для того, щоб статус олігарха та пов'язані з ним обмеження не залишалися виключно у межах України.

Підготовка до набуття чинності законом про деолігархізацію йде за планом і в рамках намічених термінів, а статус олігарха "автоматом" призведе до перешкод ведення бізнесу за кордоном. Про це голова Мін'юсту Денис Малюська заявив в ефірі телеканалу "Рада" напередодні.

"Щоб наші партнери також реагували, також встановлювали додаткові контролі щодо активів та діяльності таких осіб за кордоном. Але ми б хотіли, щоб це було також нормативно врегульовано, а не лише на процедурах комплаєнсу західних бізнес-компаній. Опір великий, війна не закінчилася "Ще є кілька рубежів захисту, які, очевидно, будуть задіяні олігархами. Але поки нічого непрогнозованого не сталося, вони не придумали чогось такого, чого ми заздалегідь не очікували", - зазначив Малюська.

Нагадаємо, що колишня прессекретар Зеленського Юлія Мендель влаштувала суперечку зі старшим науковим співробітником Atlantic Council Андерсом Аслундом через Коломойський. Також ASPI news розповідало, в які курйози потрапляла Юлія Мендель, як прессекретар президента.