Росія хоче відновити "радянський геополітичний ухил" у Європі, - Боррель

АСПІ

Російська Федерація прагне послабити стратегічний зв’язок між Європою та США. Так вважає глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

За словами Жозепа Борреля, Росія прагне отримати згоду на "надання вирішального впливу" на Україну, Білорусь і країни Центральної Азії. Окрім того, РФ хоче розширити свій вплив у Європі.

"Стратегічні цілі Москви можуть полягати у відтворенні радянського геополітичного ухилу в Європі та спробі розділити США та Європу", - зазначив голова дипломатії ЄС. На думку Борреля, Росія не просто виступає із заявами, а ще й підкріплює їх зростаючим військовим тиском на українському кордоні. Він додав, що Росія порушує принцип права кожної держави на вільний вибір приєднуватися або не приєднуватися до міжнародної організації чи бути учасником альянсів.

Як інформувало ASPI news, Російська Федерація припускає військову відповідь на розширення НАТО у східному напрямку. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко. Також нагадаємо, Жозеп Боррель, коментуючи нарощування військ Російської Федерації біля кордонів України, попередив, що вторгнення матиме для Москви масштабні наслідки.