Афганський пакет озброєння: американські сенатори запропонували передати ПЗРК Stinger та гелікоптери Мі-17 Україні

АСПІ

Політики США готові активізувати військову допомогу Україні. Санкції проти Росії у разі її нападу суттєво посилять та передадуть Києу додаткове озброєння.

У поширеному тексті законопроєкту наголошується, що "влада США повинна під час 2022 фінансового року пріоритетно розглядати постачання надлишків озброєння в Україну, а не в інші країни та регіони". Документ опублікували 13 січня.

Автори документа зазначили, що за днів після схвалення закону держсекретар США Ентоні Блінкен має подати в Сенаті стратегію щодо зміцнення оборонних можливостей України. Вони вимагають реалізувати відповідний план дій та закликали посилити оборону нашої держави. Сенатори вважають за потрібне приділяти пильну увагу тренуванню українських військовослужбовців.

ASPI news повідомляло, у Москві висловилися щодо перемовин із НАТО та анонсували військові дії на континенті. Колишній посол США у РФ Александер Вершбоу прокоментував наміри московських військ атакувати українські території та наголосив на невідних умовах для РФ у разі конфлікту.