«Путін цинічно використовує дипломатичний процес для підступного задуму» — Курт Волкер

Громадське радіо

Американський дипломат, експосол США при НАТО, колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер вважає дипломатію необхідною на шляху до деескалації ситуації із Росією.

Про це він розповів в інтерв’ю «Укрінформу».

Журналіст запитав Волкера: «США і НАТО наполягають на продовженні дипломатії з Росією для досягнення деескалації. Однак РФ розгортає масштабні навчання з бойовими стрільбами й танками біля кордонів України. На вашу думку, наскільки успішною можна вважати таку дипломатію?»

Волкер відповів наступне:

«Насамперед, я вважаю це необхідним. Нам потрібно чітко донести росіянам, що те, чим вони займаються, є неприйнятним, що ми готові до діалогу та дипломатії, що ніхто не загрожує Росії. Ні Україна, ні НАТО не є загрозою для Росії. І ми хочемо, щоби вони поважали верховенство права, суверенітет інших держав у Європі. Погрози та нападки на інші країни є неприйнятними. Тож важливо комунікувати про це дипломатичними каналами та бути відкритими до діалогу. Тому я підтримую те, що робить адміністрація (президента Байдена — ред.)».

Волкер також додав, що «попри це, зараз усе відбувається так, як задумав Путін»:

«Він посилює свою військову присутність, висуває вимоги Сполученим Штатам і НАТО, які — він знає — є неприйнятними, і він усвідомлює, що ми на це не погодимося. Отже єдиний резон, чому він так робить — щоби отримати відмову (з боку Заходу — ред.). Він очікував перед тим, як поїхати до Женеви, до Брюсселя, що їм скажуть «ні». І тоді він (Путін — ред.) може використати цю відмову як привід, мовляв, оскільки інтереси Росії у сфері безпеки були проігноровані, у нас немає вибору, тож ми маємо брати все у свої руки. Тому, як на мене, саме такий сценарій досі є вірогідним».

Дипломат також висловив думку щодо задумів Путіна:

«Я думаю, що Путін цинічно використовує цей дипломатичний процес для підступного задуму. Ми на Заході змушуємо себе серйозно ставитися до дипломатії та проявляти щирі старання, але я думаю, що наші очікування стосовно результату (перемовин із росіянами — ред.) мають бути дуже невисокими».

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS