Депутати Київради та активісти закликали владу припинити репресії проти Порошенка

Большой Киев

Про це вони заявили під час спільної пресконференції.

Депутат Київради, член Президії Центральної Ради партії Сергій Таран наголосив, що влада Зеленського фактично зупинила реформи та призвела до економічної кризи в країні, а зараз прагне побудувати авторитарний режим.

«Кияни будуть чинити спротив побудові в Україні маленької Росії. Ми сприймаємо наступ на Петра Порошенка як наступ на демократію в Україні. Ми впевнені, що кияни підтримують нас у боротьбі зі європейський вибір країни, не лише тому що партія «Європейська Солідарність» отримала найбільшу підтримку киян на останніх виборах, а й тому, що Київ завжди був політичним центром країни, який задавав правильний вектор її розвитку, і звідси починалися три революції. Київ – європейська столиця, а не столиця Малоросії. Це не знімальний майданчик для «95 кварталу». Це європейська столиця – була, є і буде», – сказав Таран.

Заступник голови фракції «Європейська Солідарність» у Київраді, учасник українсько-російської війни Олександр Погребиський наголосив, що це боротьба влади проти політичної сили і її лідера, яка здатна дати професійну відсіч як на міжнародній арені, так і всередині країни.

«Це боротьба проти того, щоб Україна ефективно розвивалася, щоб Україна зміцнювала свою обороноздатність, це боротьба проти того, щоб та політична сила, яка має найбільшу підтримку як опозиція, не заважала діючій владі розгортати країну в протилежний бік», – додав він. Депутатка Київради Дінара Габібуллаєва закликала небайдужих українців вийти на вулиці 17 січня та захистити демократію.

«У Зеленського вирішили повернути хід історії в бік диктатури, переслідування волонтерів, військових, молоді. Насправді це дуже жалюгідне видовище. Ми спільними зусиллями сьогодні можемо зупинити деградацію нашої держави, аби нове покоління українських політиків і нове покоління української ідентичності було чисте і позбавлене таких репресивних машин. Зеленський не розуміє, що ні молодь, ні кияни, ні громадяни України не хочуть повертатися в «совок»», – сказала вона. Юрист, депутат Київради Леонід Ємець наголосив, що політичні переслідування стосуються кожного громадянина нашої країни.

«Диктатура спочатку б’є по опозиції, але якщо хтось з громадян думає, що диктатура не зачепить кожного з них, то історія свідчить, що вони помиляються. Петро Порошенко не просто лідер партії «Європейська Солідарність». Це лідер опозиції, з яким диктатура бореться в незаконний спосіб, використовуючи вплив президента Зеленського на «100% свого генерального прокурора». Це класичні ознаки авторитарного диктаторського режиму. Ми маємо сьогодні визначитися – чи готові ми йти цим шляхом і через пару років опинитися там, де зараз Білорусь, Росія і Казахстан», – сказав він.

Соціолог, кандидат психологічних наук, засновник Групи соціальних трансформацій Віктор Пушкар підкреслив, що така кількість кримінальних справ проти Порошенка є свідченням персональної помсти Зеленського.

«Проти жодної іншої людини такої кількості кримінальних проваджень не порушено. Я бачу лише два пояснення – персональна помста Порошенку за його діяльність на посаді Президента і російська спецоперація», – зауважив соціолог. Київський підприємець Костянтин Мозговий зазначив, що переслідуванням Порошенка влада хоче відвернути увагу суспільства від економічної кризи в країні.

«Такої ситуації як ми маємо сьогодні не було вже 15 років – вантажний транспорт зупиняється, малі підприємства взагалі зникли з ринку. Чинна влада повертає нас не в той бік і відвертає увагу від проблем, які наростають», – сказав він.

«Порошенка як організатора у 2014-2015 роках спротиву російській агресії ставлять за одними й тими ж статтями і звинуваченнями у державній зраді на один щабель з московськи посіпаками. Якщо ви думаєте, що це стукають у двері Порошенка, ні – це стукають кожному з нас. Треба виходити треба опиратися, щоб нашу країну не перетворювали у чергову Білорусь чи Казахстан», – обурився підприємець, учасник російсько-української війни Олександр Сосницький. «Зараз система МВС не захищає права та законні інтереси громадян України. Це система, яка постійно в урядовому кварталі. Від кого наш президент ховається? Від народу? Я б хотіла, щоб мої діти жили в правовій країні, яка в свій час піднялася з колін завдяки нашому лідеру Порошенку. Те що відбувається зараз – це сором», – зауважує юристка Тетяна Єрмакова. Нагадуємо, що брифінги на підтримку Петра Порошенка і його зустрічі 17 січня відбуваються по всій Україні. Виходити на вулиці проти політичних репресій закликають депутати, активісти, ветерани, волонтери та небайдужі українці.

Читайте також: Політичним переслідуванням лідера опозиції Порошенка влада повертає країну у минуле – Володимир Прокопів

Як писав “ВК”, 20 грудня 2021 року п’ятому президенту України, народному депутату, лідеру партії “Європейська Солідарність” Петру Порошенку було оголошено підозру у державній зраді.

Раніше в “Європейській солідарності” повідомили, яким рейсом повернеться в Україну лідер політсили, п’ятий президент Петро Порошенко. У свою чергу, адвокати п’ятого президента вимагають від правоохоронної системи повернутися у правове поле й призначити судове засідання на 17 січня.

До слова, десятки політиків, громадських діячів та ветеранів ООС заявили про готовність підтримати Петра Порошенка, зустрівши в аеропорту. Підтримав флешмоб і невідомий репер з Київщини, який “підірвав” мережу треком про повернення Порошенка.