Росія може розпочати нове вторгнення з моря – віцеадмірал ВМС України

Факти ICTV

Військово-морська загроза з боку Росії є реальною, але Україна готова відповісти, попереджає віцеадмірал ВМС Андрій Тарасов.Віцеадмірал ВМС України Андрій Тарасов вважає цілком реальною військово-морську загрозу з боку Росії. Про це він сказав в інтерв'ю британському телеканалу Sky News.

За словами першого заступника командувача ВМС України, вторгнення з моря – це та форма нападу, яку російські сили постійно практикують, зокрема в окупованому Криму. Але збройні сили України відбиватимуть будь-яку таку спробу.

Тарасов звинуватив російський військово-морський флот і берегову охорону у все більш ворожій поведінці у спільних водах, наприклад: перешкоджання проходу українських кораблів та судів для вигаданих військових навчань.

За його словами, в Азовському морі Росія іноді використовувала глушники для порушення зв'язку та роботи навігаційних пристроїв на українських судах. Таким чином, здатність комерційних суден працювати за межами українських портів у цьому районі була обмежена.

Віцеадмірал називає це формою економічної війни.

Щодо можливого вторгнення в Україну з боку моря, то російські сили можуть організувати висадку десантників.
- Рівень їхньої підготовки досить високий, і вони постійно відпрацьовують подібні дії на полігонах, зокрема в окупованому Криму. Але ми повинні бути в змозі запобігти їхній висадці. Враховуючи те, що вони існують, значить загроза є цілком реальною, — сказав Андрій Тарасов.
Це одна з причин, через яку ВМС України зосереджені на поповненні свого флоту, особливо після захоплення Криму у 2014 році.

Проте віцеадмірал упевнений, що інші частини українських Збройних сил зможуть допомогти військово-морському флоту захистити берегову лінію у разі потреби.
- Якщо ви хочете миру, ви повинні бути готові до війни. З 2014 року ми зосередилися на відновленні нашої морської піхоти та берегової артилерії… Ми відновили їхній потенціал. Наразі сили, які ми маємо на узбережжі, здатні відбити будь-який десант супротивника, - підсумував Андрій Тарасов.

Фото: ВМС України