«Загроза реальна»: Путін може почати вторгнення з моря, - віцеадмірал ВМС України

Вголос

На сьогодні загроза вторгнення Росії до України з моря цілком реальна, але військово-морські сили готові відбити будь-які такі спроби.

Про це розповів перший заступник командувача ВМС України, віцеадмірал Андрій Тарасов в інтерв'ю Sky News.

Share to facebook Share to twitter Share to telegram Share to viber

Зазначають, що російський військово-морський флот і берегова охорона вдаються до все більш ворожих дій в Азовському морі, перекриваючи ділянки для українського морського судноплавства нібито для навчань.

Він також зазначив, що Росія іноді застосовує спеціальні глушники, щоб порушити зв'язок і роботу навігації на українських кораблях.

«Російські сили можуть організувати висадку морського десанту. Рівень їх підготовки досить високий, і вони постійно відпрацьовують подібні дії на полігонах, в тому числі в Криму. Якщо такі сили зберуться, ми повинні бути в змозі попередити їх висадку. Враховуючи, що вони існують, значить, загроза реальна», – сказав Тарасов.

Крім того, він уточнив, що саме з цієї причини всі сили кинуто на відновлення військово-морського флоту України, який був знищений після захоплення Криму у 2014 році.

«З 2014 року ми зосередилися на відновленні нашої морської піхоти і берегової артилерії... Ми відновили їх потенціал. На даний момент сили, які ми маємо на узбережжі, здатні протистояти будь-якому десанту противника», – додав Тарасов.

Нагадаємо, «Вголос» раніше повідомляв, що з'явилась нова загроза від Росії. Президент України Володимир Зеленський заявив, що після переговорів американського та російського лідерів виник ще один простір для ескалації — Азовське море.

ІА "Вголос": НОВИНИ