Євросоюз ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії

UNN

Європейський союз продовжив економічні санкції проти Росії за агресію проти України до 31 липня 2022 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на сайт Ради ЄС.

Цитата

"Сьогодні Рада прийняла рішення продовжити обмежувальні заходи, що діють в даний час щодо окремих секторів економіки Російської Федерації, на шість місяців, до 31 липня 2022 року", — говориться в повідомленні.

Деталі

Рішення прийнято за результатами оцінки виконання Мінських угод щодо врегулювання на Донбасі.

Так, чинні санкції, вперше введені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній і забороняють форми фінансової допомоги і посередництва щодо російських фінансових установ.

Санкції також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передачу всіх матеріалів, пов'язаних з обороною, і встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих користувачів в Росії. Санкції ще більше обмежують доступ Росії до деяких секретних технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад, при видобутку і розвідці нафти.

"На додаток до економічних санкцій ЄС вжив різних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму і міста Севастополь і навмисну дестабілізацію України. До них відносяться: дипломатичні заходи, окремі обмежувальні заходи (заморожування активів і обмеження на поїздки) і конкретні обмеження економічних відносин з Кримом і Севастополем", — відзначається в повідомленні.

Доповнення

Президент США Джо Байден протягом 15 днів після вступу в силу "акту Про захист суверенітету України" повинен оцінити зростання ескалації і ворожих дій з боку Росії проти України, після чого протягом двох місяців будуть впроваджені санкції проти президента РФ Володимира Путіна і його оточення.

Напередодні, до Сенату Сполучених Штатів внесли законопроект про нові санкції проти Росії і зокрема її президента Володимира Путіна у разі вторгнення в Україну.