США розглядають дії Москви щодо України як виклик миру та безпеці у регіоні ОБСЄ

АСПІ

Сполучені Штати розглядають дії Російської Федерації щодо України як безпосередній виклик миру та безпеці у регіоні ОБСЄ та мають бажання проводити дипломатію та деескалацію, спираючись на діалог. Однак під час переговорів потрібно рішуче відкинути шантаж та ніколи не допускати, щоб агресія й погрози були винагороджені.

Готуючись до відкритого діалогу про те, як зміцнити безпеку на благо всіх, ми повинні рішуче відкинути шантаж і ніколи не дозволяти винагороджувати агресію та погрози. Про це під час засідання Постійної ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Відні за участю РФ зазначив постійний представник США Майкл Карпентер, пише УНН.

Посол США при ОБСЄ наголосив, що основоположні принципи та зобов'язання потрібно рішуче захищати, а не послаблювати. За його словами, представники мають дослухатися до кожного голосу та шукати дієві рішення, але ніколи не повинні миритися зі зневажанням або розмиванням основоположних принципів. "Це означає відсутність терпимості до явних чи неявних сфер впливу, жодних обмежень суверенного права націй обирати свої власні альянси, жодних привілеїв вимогам безпеки однієї держави над вимогами іншої", - підкреслив Карпентер. Він також зазначив, що США при ОБСЄ розглядають неспровоковані дії Росії щодо України як безпосередній та невідкладний виклик миру та безпеці у регіоні. "Лише в ОБСЄ ми можемо сісти за один стіл, за рівних прав усіх 57 держав-учасниць, обговорити шляхи зміцнення безпеки відповідно до основоположних принципів та зобов'язань, включаючи повагу суверенітету та територіальної цілісності держав-учасниць, недоторканність кордону один одного, а також незастосування сили чи загрози силою", - зазначив посол США. ОБСЄ, за його словами, є найбільш інклюзивним майданчиком для обговорення занепокоєнь щодо збройних сил та підвищення військової транспарентності, вирішення конфліктів та зміцнення довіри. "Ми маємо намір висловлювати наше відверте занепокоєння діями Росії, особливо її загрозами проти України, а також шукати сфери, у яких наші інтереси можуть перетинатися з Росією", - додав Карпентер. "Сполучені Штати будуть тісно співпрацювати з польським головуванням, щоб гарантувати, що ми знайдемо рішення для сучасних викликів, які ґрунтуються на наших зобов’язаннях і принципах. Ніхто не нав’язував ці принципи та зобов’язання жодній іншій державі. Жодну державу не примушували підписувати Гельсінські угоди... Застосування цих принципів, особливо коли ми вирішуємо найскладніші завдання, залишається єдиним способом забезпечити безпеку нашого регіону", - підсумував постпред США.

Як інформувало ASPI news, європейські і американські посадовці обговорили поточну ситуацію на кордонах України з Росією. Сторони наголосили, що будь-яка подальша військова агресія проти України матиме важкі наслідки та високу ціну. Також нагадаємо, що в ОБСЄ пролунала консолідована міжнародна підтримка України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку РФ. Партнери повністю поділяють позицію України: принципи ОБСЄ, зафіксовані в Гельсінському заключному акті, є непорушними, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.