Путін очікує отримати відмову від його пропозицій, аби використати її у своїх підступних цілях, - Волкер

АСПІ

Росія продовжує висувати ультиматуми США і НАТО, посилюючи свою військову присутність попри усі дипломатичні зусилля Вашингтона. Не виключено, що Москва просто бажає отримати відмову, щоб цинічно використати її як привід для нападу на Україну.

США та НАТО потрібно чітко донести Москві, що ніхто не загрожує Росії, а те, чим росіяни займаються, є неприйнятним. Захід та Європа готові до діалогу та дипломатії й ані Україна, ані НАТО не загрожують РФ. Про це розповів американський дипломат, експосол США при НАТО, колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер, пише Укрінформ.

"Ми хочемо, щоб вони шанували верховенство права, суверенітет інших держав у Європі. Загрози та нападки на інші країни – неприйнятні", – пояснив Волкер, який зазначив, що, попри усі старання дипломатії, зараз все відбувається так, як задумав Володимир Путін. Він посилює свою військову присутність, оголошує неприйнятні ультиматуми США та НАТО, сподіваючись, що Захід на них не піде. На думку Волкера, єдиний сенс, чому глава Кремля робить – щоб отримати формальну відмову. "Він чекав перед тим, як поїхати до Женеви, до Брюсселя, що їм скажуть "ні". І тоді він може використати цю відмову як привід, мовляв, оскільки інтереси Росії у сфері безпеки були проігноровані, ми не маємо вибору, тому ми повинні брати все у свої руки. Тому, на мою думку, саме такий сценарій досі ймовірний", – вважає дипломат. Він не виключає, що Путін цинічно використовує цей дипломатичний процес для підступного задуму. І хоча західні дипломати докладають багато зусиль, очікування щодо результатів переговорів із Кремлем не мають бути дуже високими.

Нагадаємо, Сполучені Штати розглядають дії Російської Федерації щодо України як безпосередній виклик миру та безпеки в регіоні ОБСЄ та бажають проводити дипломатію та деескалацію, спираючись на діалог. Однак під час переговорів слід рішуче відкинути шантаж і ніколи не допускати, щоб агресія та погрози були винагороджені. Як інформувало раніше ASPI news, заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявляв, що підстав для нових переговорів з США щодо "гарантій безпеки" у Росії поки немає.